Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nieszczelne okna i gniazdka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GCT

PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 9:54 pm    Temat postu: Nieszczelne okna i gniazdka Odpowiedz z cytatem

Właśnie dzisiaj się zorientowałem ze dalej mi wieje przez zamknięte okna i przez gniazdka. Niby gniazdka uszczelniali pianka w lecie ale wtedy było cieplo i nie było to odczuwalne, teraz w te chłodniejsze dni wystarczy przystawić reke do gniazdka czy okna i czuć ze dmucha zimnem . Silikon po ich uszczelnianiu miedzy oknem a parapetem dalej popekal i częściowo się zaczyna kruszyć. Jutro dzwonie do spoldzielni żeby przyszli poprawić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 6:38 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gypsy_king

PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, ale mam te same spostrzeżenia :/
Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez gniazdka i włączniki będzie wiało mocniej jak się ma zdemontowane nawiewniki albo pozaklejane otwory w nich... Jeżeli w mieszkaniu jest wentylacja włączona i jest ruch powietrza to w miejscach gdzie wcześniej wiało jest to nie odczuwalne. Trzeba pamiętać że bez wymiany powietrza w mieszkaniach podwyższa się poziom wilgoci i toksyn w powietrzu a to jest szkodliwe i sprzyja chorobom... (tak wyczytałem gdzieś na stronach z nawiewnikami).
Powrót do góry
gypsy_king

PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, nie sposób się z tym zgodzić. U mnie, mimo że wentylacja cały czas jest uruchomiona i nic nie jest pozaklejane, to wieje przez dwa gniazdka w kuchni. Upatrywałbym tu raczej kiepskiego poprowadzenia instalacji przez hartbex, aniżeli kwestii innych otworów wentylacyjnych... Chociaż mnie, poza utratą ciepła, jakoś to specjalnie nie przeszkadza, bo rzadko przebywam tam dłużej.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i będzie wialo bardziej tylko zastanawiające jest to dlaczego wogole wieje ? Przeciez tak być nie powinno. W takim przypadku napowietrzniki sa zbędne skoro i tak wieje z gniazdek i z uszczelek miedzy oknem a futryna
Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Sob Gru 14, 2013 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm być może u mnie aż tak mocno nie wieje.
Tylu fachowców się już przewinęło i nikt nie potrafi powiedzieć co jest faktyczną przyczyną tych zjawisk... albo nie potrafią się przyznać że spier...... robotę i naprawa będzie dla nich kosztowna.
Jak zgłaszałem usterki a było ich kilka, to po jakiś czasie okazało się że zgłoszenie ode mnie dotyczyło tylko kaloryferów i wentylacji. Myślałem że wystarczy raz powiedzieć i jak zanotowali to będzie naprawione. Okazało się, że trzeba pisemnie wszystko zgłosić, bo inaczej minie czas gwarancji i pozamiatane.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sob Gru 14, 2013 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak samo ja zgłaszałem na tym pierwszym przeglądzie ze spadek na miejscu postojowym jest zły i w zimie z kałuży musze wsiadać do auta albo z niego wysiadać do niej. Zanotowali mieli sprawdzić ale nic w tej kwestii się nie zmieniło . Może i tego nie poprawia ale wylewka jest już dosyć bardzo popękana i tego im nie daruje , będą poprawiać . W niektórych miejscach widziałem już dosyć spore pęknięcia ( nie tylko na miejscach postojowych a również w miejscach wspólnych)
Powrót do góry
piotrek

PostWysłany: Sro Lis 12, 2014 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do mnie przyszli fachowcy ze spółdzielni i przez dwa dni nawiercali otwory ( co około 15 cm) wokół wszystkich okien i następnie zapuszczali pianką ( a weszło jej bardzo dużo) na końcu zaszpachlowali wymalowali i teraz mi już nic nie wieje. A bardzo wiało zwłaszcza odczuć to można było w chłodniejsze dni.
Oczywiście to wszystko w ramach gwarancji ponieważ wiać nie powinno.
Powrót do góry
sqb1978

PostWysłany: Wto Gru 09, 2014 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po obejrzeniu tego materiału musze przyznać, że nasze osiedlowe problemy to jest jest małe piwo w porównaniu z tym co przeżywa m.in. mój znajomy. Niektórzy mają pecha trafić nie tylko na felernego wykonawcę ale i władze...
http://uwaga.tvn.pl/uwaga-po-uwadze,2680,n/uwaga-po-uwadze-08-xii-2014,152130.html

I pomyśleć, że jak gipsowałem wspomniane normalne pęknięcia grubości włosa to sobie coś tam pod nosem kląłem, że dopiero malowane...

Sylwia

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 6:38 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GCT

PostWysłany: Czw Gru 11, 2014 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego lepiej mieszkania kupowac od spoldzielni ktora ma kilka osiedli a nie od developera ktory dzisiaj sie pojawil a jutro moze go juz nie byc . Szkoda mi tych ludzi :/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: